Muziekvideo: Gedenk wat de Shoah u aangedaan heeft

Gisteren, Yom haShoah, 24 april 2025, gedacht de Joodse wereld de Shoah of Holo­caust, de vervol­ging en vernietiging van zes miljoen Joden in het door nazi-Duitsland bezette Europa voor en tijdens de Tweede Wereld­oorlog.

Rainbow in the Night, Regenboog in de nacht, is een korte maar buitengewoon krachtige video die speciaal is gemaakt voor de snelle generatie van vandaag. Met behulp van verbluffende cinematografie, harde teksten en zang die de diepste van de ziel raakt, biedt dit historische werk een blik op de Poolse stad Krakau tijdens de Tweede Wereldoorlog gezien door de ogen van een overlevende.
Rainbow in the Night is een emotionele reis, waarbij de overlevende eerst terugdenkt aan de warmte van zijn ouderlijk huis en vervolgens aan de schok en het ongeloof als mensen worden gedwongen hun huizen te verlaten voor het getto van Krakau, naar een vernie­tigings­kamp worden gebracht en na het doorstaan van onuit­spre­ke­lijke wreed­heden uiteindelijk worden bevrijd.
Tegen een achtergrond van volslagen wanhoop en hope­loos­heid herbe­leeft de over­levende de onver­klaar­bare kracht die hem in staat stelde vol te houden, de regen­boog in de figuur­lijke nacht die betere dagen beloofde.
De film eindigt triomfantelijk met onze hoop voor de toekomst, de gezichten van honderden hedendaagse Joodse kinderen. Rainbow in the Night is zowel een euforisch eerbetoon aan de ontembare menselijke geest die het Joodse volk in staat stelde om tegen alle verwachtingen in te overleven, als een oproep om de vonk van Joodse trots en eenheid onder Joden wereldwijd weer aan te wakkeren, terwijl we doorgaan met het opnieuw opbouwen van de generaties die door de nazi’s werden vernietigd.

Wees de eerste die reageert op "Muziekvideo: Gedenk wat de Shoah u aangedaan heeft"

Geef een reactie