Muziekvideo: Liederen bij het Wekenfeest

music 786136 960 720 pixabay Pasen en Pinksteren zullen nooit op een dag vallen, het Joodse Weken­feest, Sjavoe’ot, deze vrijdag en zater­dag, en het Christe­lijke Pinkster­feest, zondag en maan­dag, doen dat bijna wel.

Pasen en Pinksteren zullen nooit op een dag vallen, het Joodse Weken­feest, Sjavoe’ot, deze vrijdag en zater­dag, en het Christe­lijke Pinkster­feest, zondag en maan­dag, doen dat bijna wel.

Tijdens het Wekenfeest, 50 dagen na Pesach, waren veel Joden naar Jeruzalem getrokken om dit feest te vieren. God gebruikte deze gelegenheid om zijn heilige Geest uit te storten op de gelovigen in Jezus de Messias, de Geest die hen kracht gaf en inspireerde om het evangelie van de komst van Jezus bekend te maken in de hele toenmalige bewoonde wereld.
De benaming ‘Pinksteren’ is afgeleid van het Griekse woord πεντηκοστης pentekostes, vijftigste, omdat het Wekenfeest vijftig dagen na Pesach werd gevierd.

Een medley van liederen voor het Wekenfeest, in een animatie-video van Micha Gamerman. Een Nederlandse vertaling is in te stellen.

Wees de eerste die reageert op "Muziekvideo: Liederen bij het Wekenfeest"

Geef een reactie